facebook

Przewóz osób z Nysy do Niemiec

Przewóz osób z Nysy do Niemiec

Busy Sandrex jeżdżą z Nysy do Niemiec w każdy wtorek i piątek (rano).
Odbieramy pasażerów ze wskazanego adresu w Nysie lub okolicy i zawozimy do wskazanego miejsca w Niemczech.

Oferujemy także transport z Niemiec do Nysy lub innego miasta w Polsce.
Wyjazdy z Niemiec są w środy i soboty (rano). Jeżeli chcesz odwiedzić Nysę, zadzwoń do nas, a z przyjemnością zapewnimy Ci transport naszymi wygodnymi busami Sandrex.

REZERWACJA MIEJSC W BUSIE: +48 77 416 41 20
Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 oraz w soboty w godz. 9:00-12:00.

Nysa - kilka słów o Śląskim Rzymie

Nysa – nieduże i urocze miasto w województwie opolskim. Nysa, ze względu na dużą liczbę kościołów, nazywana jest często Śląskim Rzymem. Od 1950 r. miasto należy do województwa opolskiego. Nysa położona jest na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej. Przepływa przez nią rzeka Nysa Kłodzka.

Niedaleko Nysy są przepiękne zbiorniki wodne: Jezioro Nyskie i Jezioro Otmuchowskie. W okolicy są miejsca do spania (hotele, pensjonaty, domki do wynajęcia), pole campingowe oraz liczne kawiarnie i restauracje. Nad jeziorem można miło spędzić czas na plaży, łowiąc ryby w jeziorze lub rzece, a także uprawiając sporty wodne, tj. żeglarstwo, kajakarstwo, pływanie skuterami wodnymi, pływanie motorówkami, narty wodne, rowerki wodne. Na plaży można pograć w siatkówkę plażową. Istnieje opcja, aby wybrać się także na krótki rejs statkiem po jeziorze nyskim lub skorzystać z przejazdu zabytkową ciuchcią miejską wokół Nysy. Atrakcji w mieście jest bardzo wiele. Zimą z Nysy można wybrać się także na narty bądź snowboard do pobliskich licznych stoków z wyciągami do Czech – ok. 50 km jazdy.

Nysa ma bardzo wiele przepięknych zabytków i wyjątkową Bazylikę św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki, która znajduje się w centrum miasta. Rynek Nysy otoczony jest ładnymi kamienicami wraz z nowoczesnym ratuszem, w którym mieści się wiele sklepów, restauracji i miejsc usługowych, np. gabinety kosmetyczne i fryzjerskie. W mieście znajduje się wiele sklepów, restauracji (także po rewolucji Magdy Gessler – restauracja Madame w rynku) oraz licznych punktów usługowych. Ostatnio w Nysie powstał także Vendo Park z licznymi sklepami. W mieście jest wiele miejsc rekreacyjnych, takich jak parki zieleni z pięknymi stawami, ścieżkami rowerowymi oraz fortami. W Nysie znajduje się także duży otwarty basen publiczny (w sezonie letnim) i kryta pływalnia przy ul. Piłsudskiego. Nysa jest cały czas rozwijana o nowe miejsca noclegowe, tj. Hotel Europejski, Hotel Lider, a także Hotel Fryderyk, który powstał w 2014 r. w samym sercu miasta na ul. Szopena.

W Nysie jest także skatepark, lodowisko, kino oraz korty tenisowe. Oprócz żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, oraz kilku znanych liceów, np. Carolinum, znajduje się tutaj także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z wieloma specjalnościami. PWSZ jest cały czas rozwijane i Nysa po części jest także miastem studenckim.

Popularne restauracje w Nysie to: Kazamaty, Pizzeria Piec, Tevere, Pizzeria Lucia, Pizzeria Grześ, Restauracja i hotel Redos. W mieście znajduje się także wiele marketów spożywczych, tj. Biedronka, sklepy Eko, Dino, Kaufland, Lidl, Netto oraz Polo Market.
Nysa jest bardzo ładnym miastem, które warto odwiedzić podczas pobytu na Dolnym Śląsku lub w województwie opolskim. Polecamy.

Firma SANDREX oferuje podróże także do innych miejsc w Polsce i w Niemczech. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.