facebook

Przewóz osób z Gliwic do Niemiec

Przewóz osób z Gliwic do Niemiec

Busy Sandreax jeżdżą z Gliwic do Niemiec w każdy wtorek i piątek (rano)
Odbieramy pasażerów ze wskazanego adresu w Gliwicach lub okolicy, a następnie zawozimy do wskazanego miejsca w Niemczech.

Oferujemy także transport z Niemiec do Gliwic lub innego miasta w Polsce.
Wyjazdy z Niemiec są w środy i soboty (rano). Jeżeli chcesz odwiedzić Gliwice, zadzwoń do nas, a z przyjemnością zapewnimy Tobie transport naszymi wygodnymi busami Sandrex.

REZERWACJA MIEJSC W BUSIE: +48 77 416 41 20
Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 oraz w soboty w godz. 9:00-12:00.

GLIWICE – KILKA SŁÓW


Gliwice to jedno z największych miast aglomeracji górnośląskiej. Zalicza się je do najbardziej zielonych miast w regionie – tereny zielone zajmują około 12% jego powierzchni. Mieszkańcy i turyści odwiedzający Gliwice mogą odpocząć, spacerując po licznych parkach, wśród których wymienić można m.in. Park im. Bolesława Chrobrego, Park im. Fryderyka Chopina czy Park Plac Grunwaldzki.
Miasto może pochwalić się również dużą liczbą wartych zobaczenia zabytków. W Gliwicach znajduje się wzniesiony w połowie XIV wieku Zamek Piastowski, który był kilkukrotnie przebudowywany, a w ostatnich latach został poddany gruntownej renowacji. Innym wartym uwagi zabytkiem jest Dom Tekstylny Weichmanna, zaprojektowany przez jednego z najbardziej znanych przedstawicieli modernizmu, niemieckiego architekta Ericha Mandelsohna. Pod Gliwicami, w miejscowości Pławniowice, mieści się zaś zespół pałacowo-parkowy znany jako Pałac Ballestremów, zbudowany pod koniec XIX wieku w stylu neomanieryzmu niderlandzkiego z dodatkami neogotyckimi. Nie można zapomnieć również o licznych budowlach sakralnych, takich jak Katedra pw. św. Piotra i Pawła czy gotycki Kościół Wszystkich Świętych.